Chcesz wyróżnić swoją restaurację na tle konkurencji i nie wiesz jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy listę sprawdzonych metod, które w prosty sposób pomogą przyciągnąć nowych klientów do lokalu.

Zadbaj o swoją stronę internetową

Jest powiedzenie, które mówi, że jeśli czegoś nie ma w Internecie, to nie istnieje. Pomimo że w życiu realnym nie do końca jest to prawda, w świecie wirtualnym już tak. Własna witryna internetowa lub profil na Facebooku to konieczność. Taka strona powinna być czytelna i przyjemna dla oka, dlatego warto zadbać o odpowiednie kolory oraz zdjęcia. Oprócz tego konieczne jest podanie podstawowych informacji, czyli adresu, numeru telefonu, godzin otwarcia, a nawet zawartości menu. To wszystko musi być łatwo dostępne, aby klient zbyt długo nie szukał w zakładkach. Cenne są także informacje o produktach, sezonowości dań czy ekologicznych opakowaniach, ponieważ mają one wpływ na konkurencyjność lokalu.

Przywitaj godnie swoich gości

Jeśli do lokalu przyjdą już goście, zadbaj o nich. Nie zaszkodzi mały drink powitalny, popisowy deser lub smaczne czekadełko. Pamiętaj, że klienci lubią dostawać gratisy. Takie podejście pozytywnie wpływa na wizerunek restauracji, ponieważ panuje wówczas przekonanie, że jest to lokal, który dba o swoich klientów. Smaczne i świeże potrawy oraz gościnność sprawiają, że chętnie odwiedzamy daną restaurację i polecamy ją innym.

Nie rezygnuj z wysokiej jakości dań

Konkurencyjna restauracja to taka, która nie oszczędza na jakości. Żyjemy w czasach, w których klienci są świadomi jakości produktów i często wolą dopłacić, aby zjeść smaczny i wartościowy posiłek. Świeże produkty to konieczność, z której nie warto rezygnować. Inwestycja w dobre produkty spożywcze zwróci się w postaci dużej liczby zadowolonych klientów.

Serwuj na wynos i wybierz opakowania do zgrzewu

Możliwość zamówienia ulubionej potrawy do domu lub pracy czyni restaurację bardziej atrakcyjną i zwiększa przychody lokalu. Warto zadbać o odpowiednie opakowania, które będą przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla naszego zdrowia. Oprócz tego należy wyeliminować niebezpieczeństwo, że podczas dostawy zupa wyleje się z pojemnika, a sałatka wymiesza z resztą obiadu. Aby uniknąć nieszczęśliwych wypadków, warto wybrać takie opakowania do zgrzewu, które są sztywne, odporne na uszkodzenia, nie nasiąkają płynami i tłuszczem oraz zapewniają bezpieczeństwo w postaci szczelnego zgrzewu. Dostępne na naszym rynku opakowania do zgrzewu Metro-Catering-System to najwyższej jakości pojemniki i tacki, które gwarantują powodzenie dostaw: https://metroo.pl/opakowania-na-wynos

  Uchodźcy z Ukrainy mają płacić za mieszkanie i wyżywienie w ośrodkach zbiorowego zakwaterowania. Znacząco pogorszy to ich trudną sytuację

Pamiętaj o indywidualnych nadrukach

Chcesz, aby opakowania, w których serwujesz dania na wynos były atrakcyjne? Postaw na indywidualne nadruki, ponieważ wyróżnią restaurację na tle konkurencji. Firmy umieszczające logo na opakowaniach są łatwiej kojarzone. Jeśli szukasz odpowiedniej firmy, która przygotuje nadruki na torbach i opakowaniach, które potem trafią do Twoich klientów, skorzystaj z oferty firmy Metro-Plast. Pamiętaj, że stosowanie standardów brandingowych pozwala zostać lepiej zapamiętanym przez klientów.

Zobacz również:

Akcyza na rynku wyrobów tytoniowych do korekty. Obowiązujące przepisy preferują podgrzewacze tytoniu